Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

trump mexico elections

رئیس جمهوری آمریکا در پیام توئیتری یکشنبه شب با تبریک به «آندرس مانوئل لوپز ابرادور» به مناسبت پیروزی اش در انتخابات روز شنبه، ابراز امیدواری کرد با او همکاری کند.
«آندرس مانوئل لوپز ابرادور» یک عوامگرای برخاسته...

از جناح چپ در عرصه سیاست مکزیک است که با وعده های خود دایر بر مبارزه با فساد و جنایات سازمان یافته توانست «خوزه آنتونیو مید» رقیب خود از حزب حاکم را شکست بدهد. «لوپز ابرادور» که پیشتر دو بار خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری مکزیک کرده و هر بار ناکام مانده بود، با تخطئه سیاست پرزیدنت ترامپ در دیوارکشی میان آمریکا و مکزیک، می گوید کاخ سفید باید با کشور و مردم مکزیک رفتار در خور احترامی داشته باشد.
دونالد ترامپ که با «انریکه پینا نیه تو» رئیس جمهوری کنونی مکزیک بر سر دیوار کشیدن و پیمان «نفتا» اختلاف نظر شدید داشت، در پیام احترام آمیزش به آقای «لوپز ابرادور» تاکید کرده است که دو کشور برای منافع آمریکا و مکزیک کارهای زیادی می توانند انجام بدهند.
از زمان روی کارآمدن دولت ترامپ در آمریکا مناسبات این کشور با همسایه جنوبی دچار تنش شده است. حمله مداوم پرزیدنت ترامپ به مهاجران مکزیکی، حمله به نفتا و پافشاری بر کشیدن دیدار سرتاسری در مرز با دو کشور از علل عمده تنش قلمداد شده اند.
اقدام اخیر دونالد ترامپ در وضع تعرفه بر کالاهای صادراتی مکزیک به آمریکا و واکنش تلافی جویانه مکزیک بر تنشها افزوده است.
با آنکه گفتگوها در باره بازنگری در نفتا- پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی- از زمان تصدی پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید میان این کشور با کانادا و مکزیک ادامه داشته اما تا کنون به توافقی میان ۳ همسایه منجر نشده است.
رئیس جمهوری آمریکا می گوید تا پایان انتخابات میان دوره ای آمریکا در ماه نوامبر صبر می کند و پس از آن یک نفتای جدید را امضا خواهد کرد.
«آندرس مانوئل لوپز ابرادور» در انتخابات یکشنبه پیروز شد. خوزه آنتونیو مید نامزد حزب حاکم انقلابی نهادینه و ریکاردو آنایا نامزد حزب محافظه کار اقدام ملی رقبای «ابرادور» بودند که نتایج انتخابات را پذیرفته و به او تبریک گفته اند.
این اولین انتخابات ریاست جمهوری برایِ حزب بازسازی ملی است، حزبی که از ائتلاف حزب چپ کارگری و حزب سوسیال جناح راست تشکیل شده است.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311