Saturday 17 November 2018 / شنبه 26 آبان 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sarah sanders North Korea

دولت آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ رئیس جمهوری رئیس جمهوری ایالات متحده یک نامه «صمیمی، بسیار مثبت» از سوی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دریافت کرده است که در آن تقاضای دیدار دوم مستقیم بین سران دو کشور...

مطرح شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری عصر دوشنبه خود ضمن اعلام این خبر گفت، هدف اصلی نامه تقاضای دیدار با پرزیدنت ترامپ و تعیین تاریخ آن است و ما در حال بررسی و انجام هماهنگی‌های لازم هستیم.
وی افزود، این نامه نشان دهنده ادامه پایبندی به تمرکز بر عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای است و رژه نظامی روز یکشنبه در پیونگ یانگ نیز «نشانه حسن نیت» کره شمالی است، چرا که موشک‌های دوربرد در آن به نمایش گذاشته نشد.
پرزیدنت ترامپ و کیم جونگ اون روز ۱۲ ژوئن سال جاری (۲۲ خرداد) در یک دیدار تاریخی در سنگاپور بر لزوم عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته‌ای توافق کردند و رهبر کره شمالی نیز پذیرفت در ازای تضمین‌های امنیتی، در این مسیر گام بردارد.
با این حال، رئیس جمهوری آمریکا اوایل شهریور ماه با بیان این که در زمینه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی پیشرفت زیادی حاصل نشده است، از مایک پمپئو وزیر خارجه خود که قرار بود به پیونگ یانگ برود، خواست سفر برنامه‌ریزی شده خود را به تعویق اندازد.
اعلام دریافت نامه رهبر کره شمالی توسط کاخ سفید و استقبال دولت آمریکا از دیدار دوباره سران دو کشور، در حالی است که «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی قرار است هفته آینده در پیونگ یانگ برای سومین بار با کیم جونگ اون دیدار کند.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
11
18
25

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed DrMeshki Nehzat Farnoody Majid Mohammadi Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sohrab Akavan Susi Khatami Nasser Engheta Mansour Osanloo ُShan Fezeli ُReza Alavi ُBijan Khalili