Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

uss john c stennis

ناو هواپیمابر «یو اس اس جان سی استنیس» و شناورهای همراهش برای اولین بار از زمان خروج آمریکا از برجام، روز جمعه وارد خلیج فارس شدند.
این پایان طولانی ترین دوره غیبت یک ناوهواپیمابر آمریکا...

در خلیج فارس از زمان حملات ۱۱ سپتامبر به شمار می رود.
حضور چنین نیرویی برای نمایش قدرت علیه ایران انجام می گیرد که مقاماتش بارها تهدید کرده اند که تنگه هرمز را که یک سوم نفت معامله شده دریایی از آن عبور می کنند، خواهند بست.
رسانه های ایران پیشتر گزارش داده بودند که سپاه پاسداران در حال حاضر مشغول برگزاری یک مانور نظامی در خلیج فارس به نام «پیامبر اعظم۱۲» است و در آن نیروهایی از استان‌های تهران، فارس و کرمان حاضر هستند.
به گزارش آسوشیتدپرس، با ورود کشتی‌های آمریکایی، شناورهای سپاه پاسداران این ناوگروه را دنبال کردند و یک پهپاد را به پرواز در آوردند. آنها همچنین چند راکت را دور از هواپیمابر و کشتی های همراه آن، آزمایش کردند.
تنش میان واشنگتن و تهران با تجدید تحریم ها بر سر فعالیت گروهای مورد حمایت ایران در سوریه، عراق، لبنان و یمن و تازه ترین آزمایش موشک های بالیستیک افزایش یافته است.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311