Friday 6 December 2019 / جمعه 15 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

تنها چند روز تا برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا باقی مانده است. شهر دانشگاهی فیرفَکس در شمال ویرجینا یکی از شهرهایی که آراء ساکنانش تأثیری زیادی در سرنوشت این انتخابات خواهند داشت. ویرجینیا ایالتی محافظه کار است و جمهوری خواهان درصدد تصاحب کرسی های این ایالت در سنا هستند. آنچه بیش از همه در مبارزات انتخاباتی مورد بحث قرار گرفته، مسئله عدم رضایت عمومی است.

یکی از شهروندان فیرفکس می گوید آمریکایی ها دیگر به اندازه سابق به دولتشان اطمینان ندارند. دیگری هم می گوید: «نوعی نگرانی، حسی کلی بین طرفداران دولت وجود دارد که اوضاع روبه راه نیست و رئیس جمهور کنترل اوضاع را در اختیار ندارد و یا علاقه و تعهدی به کنترل اوضاع ندارد

برغم بهبود اوضاع اقتصادی، میزان رضایت از اوباما بسیار پایین آمده است و دموکراتها مجبورند از برنامه های خودشان دفاع کنند.

دو سوم کسانی که در نظرسنجی شرکت داشتند می گویند که کشور در مسیر درست قرار ندارد و اوباما را مسئول این وضعیت می دانند. از نظرسنجی ها برمی آید که جمهوری خواهان اکثریت خود در مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد و بخت زیادی دارند که اکثریت در سنا را نیز از دموکرات ها بگیرند. در این صورت وضعیت بن بست و درگیری بین نهادهای دولت و کنگره که مشخصه سالهای ریاست جمهوری باراک اوباما شده است، شدت خواهد یافت .

تونی-میشل تراویس، استاد علوم سیاسی دانشگاه جرج میسون می گوید: «وضع اقتصادی بهتر شده، اما وضعیت بیکاری بهتر نشده است و هنوز خیلی از مردم شغل ندارند. وضعیت بازار سهام برای کسانی مهم است که سهام دارند و آنها هستند که از وضعیت اقتصادی سود می برند

به علت تغییرات ترکیب جمعیتی و گسترش حومه های واشنگتن دی سی، ایالت ویرجینیا در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری به اوباما رأی داد و اخیرا هم فرمانداری دموکرات را انتخاب کرد و هر دو سناتور آن دموکرات هستند. مارک وارنر، یکی از دو سناتور دموکرات ایالت ویرجینیاست که باید در انتخابات پیشرو از کرسی خود دفاع کند. رقیب وی “اد گلیسپی” از رؤسای پیشین کمیته ملی حزب جمهوریخواه و یکی از همکاران جورج دبلیو.بوش است.

دو رقیب، در مناظره ای تلویزیونی بر سر مسائلی چون بیکاری، بیمه های درمانی، مهاجرت، آزادی سقط جنین و مبارزه با داعش بحث کردند.

وارنر در پاسخ به این پرسش که آیا دموکرات ها می توانند اکثریتشان را در سنا حفظ کنند یا نه، می گوید: «من فقط به یک موضوع کار دارم و آن هم همین انتخابات است. من همچنان کار خودم را ادامه می دهم و کارنامه خودم را به مردم ویرجینیا ارائه خواهم کرد

nomonopoly market