Friday 6 December 2019 / جمعه 15 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

اخبار جهان

ادامه ورود موج مهاجران به شرق اروپا باعث شد که ایستگاه مرکزی راه آهن بوداپست، پایتخت مجارستان، به تعطیلی کشیده شود

ادامه ورود موج مهاجران به شرق اروپا، روز سه‌شنبه دهم شهریور باعث شد که ایستگاه مرکزی راه آهن بوداپست، پایتخت مجارستان، به تعطیلی کشیده شود.eastern europe immigrants
به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز سه‌شنبه حدود صد پلیس ضد شورش با تعطیل کردن ایستگاه مرکزی و بین‌المللی راه آهن در بوداپست، این ایستگاه را از مهاجران تخلیه کردند.
بنا بر این گزارش، حدود هزار تن از مهاجران نیز که به بیرون از ایستگاه رانده شده بودند در مقابل ساختمان ایستگاه با تکان دادن بلیت‌های خود فریاد «آلمان، آلمان» سر داده و شعار می‌دادند.
پلیس سپس اقدام به بازگشایی این ایستگاه کرد اما مهاجران، حتی با بلیت‌های معتبر سفر، اجازه ورود به این ایستگاه قطار را ندارند.
هجوم مهاجران به ایستگاه قطار بوداپست ۲۴ ساعت پس از آن رخ داد که مقامات مجارستان به پناهجویانی که در اردوگاه‌های موقت خودساخته در بوداپست به‌سر می‌بردند اجازه داد که راهی آلمان و اتریش شوند، حتی با وجود اینکه برخی از آنها روادید معتبر ورود به اتحادیه اروپا را نداشتند.

Read more ...

کویت ۲۴ نفر، از جمله یک ایرانی را به توطئه برای حملات تروریستی در این کشور در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان متهم کرد

کویت ۲۴ نفر، از جمله یک ایرانی را به توطئه برای حملات تروریستی در این کشور در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان متهم کرد.kuwait terrorism
دادستانی کویت در اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه ۱۰ شهریور انتشار یافته، اعلام کرده است که متهمان جز یک نفر همگی شهروند کویت هستند و سه نفر از آنها به طور غیابی متهم شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستانی کویت این افراد را به «جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان با قصد اقدامات خمصانه بر ضد کشور کویت با قاچاق مواد منفجره به داخل و آماده کردن آن، همچنین سلاح و مهمات» متهم کرده است.

Read more ...

یک مرکز دانشگاهی در کانادا اعلام کرد فعالان ایرانیِ خارج از کشور هدف حملات رایانه‌ای قرار گرفته‌اند

یک مرکز دانشگاهی در کانادا اعلام کرد فعالان ایرانیِ خارج از کشور هدف حملات رایانه‌ای قرار گرفته‌اند.citizen lab
گروه تحقیقاتیCitizen Lab
وابسته به دانشگاه تورنتو، در تحقیقی که روز
پنج‌شنبه منتشر شد اعلام کرد در حملات فزاینده‌ای که علیه فعالان ایرانیِ خارج از کشور به راه افتاده، هکرها از طریق فیشینگ یا حملات بدافزاری تلاش داشته‌اند تا اطلاعات مربوط به حساب گوگل این افراد را در اختیار بگیرند.
بنابر این تحقیق، حملات اخیر شبیه به حملات رایانه‌ای ست که پیش از انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش در ایران روی داد.
این حملات عمدتا منتقدانی را که ناچار به ترک ایران شده‌اند هدف قرار داده اما بنابر این تحقیق، رایانه‌ی دست‌کم یک غیرایرانی، به نام جیلیان یورک، از مدیران «بنیاد جبهه الکترونیک» نیز مورد حمله مشابه قرار گرفته است.

وزارت کشور اتریش روز جمعه تعداد قربانیان کامیون مهاجران غیر قانونی را «بیش از ۷۰ تن» اعلام کرد

در حالی که یک روزنامه از بازداشت سه نفر در ارتباط با مرگ مهاجران غیرقانونی در یک کامیون خبر می‌دهد، وزارت کشور اتریش روز جمعه تعداد قربانیان این کامیون را «بیش از ۷۰ تن» اعلام کرد.austria illegal immigrants 2
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت کشور اتریش که کامیون پر از جسد در یکی از بزرگراه‌های آن یافت شد، کامیونی که در بزرگراه رها شده بود حامل بیش از ۷۰ جسد استپیشتر در روز پنج‌شنبه، پنجم شهریورماه، که خبر کشف این کامیون منتشر شد مقامات اتریشی تعداد اجساد موجود در این وسیله نقلیه را بین ۲۰ تا ۵۰ اعلام کرده بودند.
در همان زمان این مقامات همچنین اعلام کردند که «به نظر می‌رسد» قربانیان در این کامیون دچار خفگی شده‌اند.
دلیل این چندگانگی و ابهام در تعداد قربانیان کامیون ظاهرا این است که «اجساد در حال متلاشی شدن هستند و نمی‌توان تعداد دقیق آنها را در حال حاضر برآورد کرد.

Read more ...

در پی تیر اندازی ماموران مرزی هند و پاکستان در منطقه کشمیردو غیرنظامی کشته و ۱۶ تن نیز مجروح شدند

ماموران مرزی هند و پاکستان در ساعات پایانی روز پنجشنبه در منطقه کشمیر به سوی یکدیگر تیراندازی کردند که در پی آن دو غیرنظامی کشته و ۱۶ تن نیز مجروح شدند.Inda kashmir
مقام های هند، ماموران پاکستانی را متهم می کنند که تیراندازی را آغاز کرده اند و ماموران هندی مجبور به پاسخ شده اند.
هنوز مقام های پاکستان دراین باره ابراز نظر نکرده انداگرچه از سال ۲۰۰۳ (۱۲ سال پیش)‌ تا کنون آتش‌بس در منطقه کشمیر برقرار است اما درگیری‌ها و تیراندازی‌های پراکنده در این منطقه معمول ارزیابی می شود.
از زمان لغو گفتگوهای دیپلماتیک بین هند و پاکستان که در هفته گذشته رخ داد، تنش بین دو کشور افزایش یافته است.

حضور نیروهای دولت مجارستان در مرز جنوبی این کشور در ادامه مسئله سیل مهاجران غیرقانونی به خاک اروپا

دولت مجارستان روز چهارشنبه در ادامه مسئله سیل مهاجران غیرقانونی به خاک اروپا،‌ اعلام کرد که نیروهای خود را در مرز جنوبی این کشور به هلی‌کوپتر، پلیس و سگ مجهز می‌کند و در صورت لزوم به ارتش نیز متوسل خواهد شد.hungary borderبه گزارش خبرگزاری رویترز از منطقه مرزی روسکه در جنوب مجارستان، روز سه‌شنبه، سوم شهریور، بیش از ۲۵۰۰ نفر و روز چهارشنبه نزدیک به ۱۵۰۰ مهاجر غیرقانونی به دست پلیس بازداشت شده‌اند.
خبرگزاری رویترز اکثریت این مهاجران غیرقانونی را از کشورهای سوریه، افغانستان و پاکستان معرفی کرده است.
آن طور که در گزارش‌ها آمده است، تقریبا تمام این مهاجران و پناهجویان تلاش می‌کنند خود را به کشورهای شمال و غرب اروپا همچون آلمان و سوئد برسانند.
به گفته مقامات مجار، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر از خاک صربستان وارد مجارستان شده‌اند و به‌ویژه در ماه گذشته روزبه‌روز بر تعداد این افراد اضافه شده است.

Read more ...

آتشفشان «کولیما» در مکزیک از روز جمعه فعال شده و چندین تن گاز و دود در هوا منتشر کرده است

آتشفشان «کولیما» در مکزیک از روز جمعه فعال شده و چندین تن گاز و دود در هوا منتشر کرده است. رسانه های محلی می گویند ستون گازهای منتشر شده گاه تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری از دهانۀ این آتشفشان می رسد.colima volcano
سازمان محافظت از غیرنظامیان در این شهر وضعیت زرد اعلام کرده است. وضعیت زرد یعنی اینکه شهروندان باید آماده باشند تا در صورت لزوم این شهر را ترک کنند.

وزیر خارجه بریتانیا ابراز امیدواری کرد که «طی چند ماه» آینده صدور ویزا در سفارت این کشور در تهران از سر گرفته شود

england council

وزیر خارجه بریتانیا روز سه‌شنبه، سوم شهریور، در یادداشتی که در روزنامه دولتی ایران به چاپ رسید با تاکید بر «تسهیل» ارتباط بین مردم دو کشور برای «اعتمادسازی»، ابراز امیدواری کرد که «طی چند ماه» آینده صدور ویزا در سفارت این کشور در تهران از سر گرفته شود.
فیلیپ هاموند با اشاره به مشکلات ایرانیان متقاضی دریافت ویزای بریتانیا نوشت که کار سفارت این کشور در تهران «با حضور مجموعه‌ای کوچک» از سر گرفته می‌شود و به همین دلیل خدمات ویزا بلافاصله پس از بازگشایی سفارت ارائه نخواهد شد.
وی در عین حال با بیان این که ازسرگیری ارائه خدمات ویزا در سفارت بریتانیا در تهران «در اولویت قرار دارد»، ابراز امیدواری کرد که این خدمات «طی چند ماه» آینده به ایرانیان عرضه شود.

Read more ...

انفجار بمبی در یک ایستگاه اتوبوس دست‌کم ۲۰ نفر را گرفت

.صلیب سرخ اعلام کرد که روز دوشنبه ۲۲ دسامبر، انفجار بمبی در یک ایستگاه اتوبوس در شهر گومبی نیجریه جان دست‌کم ۲۰ نفر را گرفت. گومبی در شمال شرق نیجریه قرار دارد؛ منطقه‌ای که بارها صحنه حملات گروه تندرو اسلامی بوکو حرام بوده است.

این انفجار در یک پارکینگ ایستگاه اتوبوس رخ داد.

ماتو یاکوبو، از آژانس سیاست‌های ملی که یک سازمان ارتباطات دولتی است، گفت که این انفجار در ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه به وقت محلی در کنار اتوبوسی منفجر شد که مسافران در حال سوار شدن به آن بودند.

Read more ...

nomonopoly market