Wednesday 3 June 2020 / چهارشنبه 14 خرداد 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

اخبار جهان

بودجه دولت برای سال 2015

وکلای مجلس نمایندگان ایالات متحده در کمتر از سه ساعت به بودجه دولت برای سال 2015 رای دادند. با توافق جدید نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه امکان بلوکه شدن بودجه های دولتی مثل سالهای گذشته وجود نخواهد داشت.

نزدیک به 219 نماینده به بودجه جدید رای لازم را دادند که البته مخالفان آن 206 وکیل مجلس نمایندگان بودند.

حالا نوبت سناتورهای کنگره است تا این بودجه را تایید کند و سرانجام باراک اوباما آنرا امضا خواهد کرد

 

انفجار بمب ر ورزشگاهی در ولایت پکتیکا افغانستان

دست کم ۵۷ تن هنگام تماشای یک مسابقه والیبال در ورزشگاهی در ولایت پکتیکا، پایتخت افغانستان بر اثر انفجار بمب کشته شدند.این انفجار که روز یکشنبه و در پی عملیاتی انتحاری روی داد علاوه بر این شمار کشته شدگان، حدود شصت مجروح نیز برجا گذاشت.

عبدالرحمان، یکی از این مجروحان است که می گوید: «انفجار در طول مسابقه روی داد. اجساد و مجروحان همه جا پراکنده بودند. بیشتر از ۵۵ تن شهید شدند. سه تا از پسر عمو هایم شهید و برادرم و سه پسر عموی دیگرم زخمی شدند.»

طالبان و دیگر شبه نظامیان اسلامگرا در سالجاری میلادی و همزمان با طرح خروج نیروهای ناتو از افغانستان، به شمار بمب گذاری های انتحاری خود افزوده اند. قرار است حدود ۱۲هزار نظامی خارجی در سال ۲۰۱۵ برای آموزش نیروهای امنیتی افغانستان در این کشور باقی بماند

 

در انتخابات میان دوره ای آمریکا نگاهها بسوی شهرهای کوچک است

تنها چند روز تا برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا باقی مانده است. شهر دانشگاهی فیرفَکس در شمال ویرجینا یکی از شهرهایی که آراء ساکنانش تأثیری زیادی در سرنوشت این انتخابات خواهند داشت. ویرجینیا ایالتی محافظه کار است و جمهوری خواهان درصدد تصاحب کرسی های این ایالت در سنا هستند. آنچه بیش از همه در مبارزات انتخاباتی مورد بحث قرار گرفته، مسئله عدم رضایت عمومی است.

یکی از شهروندان فیرفکس می گوید آمریکایی ها دیگر به اندازه سابق به دولتشان اطمینان ندارند. دیگری هم می گوید: «نوعی نگرانی، حسی کلی بین طرفداران دولت وجود دارد که اوضاع روبه راه نیست و رئیس جمهور کنترل اوضاع را در اختیار ندارد و یا علاقه و تعهدی به کنترل اوضاع ندارد

Read more ...

تجمع کارکنان بیمارستان های مادرید علیه وزارت بهداشت

پرستاران و کارکنان بیمارستان لاپاز در شهر مادرید، پایتختاسپانیا در رابطه با آنچه که «مسوولیت دولت برای حفاظتشان از ابتلا به ویروس ابولا» می خوانند، با برپایی تجمعی اعتراضی خواستار استعفای وزیر بهداشت شدند.

استر کوئینونس، عضو سندیکای کارکنان بیمارستان لاپاز درباره کاهش بودجه بخش بهداست و درمان و وظیفه کارمندان این بخش به خبرنگاران گفت: «روش ما به عنوان گروه پزشکی، تقویت تدابیر پیشگیرانه و افزایش ایمان به کاری است که انجام می دهیم زیرا ما از پروتکلی که آموزش دیده ایم عدول نکرده ایم.»

پرستاران و کارکنان بیمارستان کارلوس سوم نیز با برپایی تجمعی مشابه خواستار استعفای مسوولان بهداشت و درمان شدند. 
 
خوان خوزه کانو، عضو سندیکای پرستاران در خصوص انگیزه برپایی این اعتراض گفت: «ما خواستار تحقیق و تفحص درباره این موضوع هستیم و آنانی که مسوول هستند باید برکنار شوند. اگر کسی قرار باشد استعفا دهد، آنها باید این کار را بکنند و اگر کسی مسوول این موضوع است باید کناره گیری کند.»

به گزارش کارلوس مارلاسکا، خبرنگار یورونیوز در مادرید «در بیمارستان کارلوس سوم، پرستاری که برای درمان فوری پرستار مبتلا به ابولا فراخوانده شده از جو ملتهب داخل بیمارستان خبر داده است. ترزا، پرستار مبتلا به ویروس ابولا تحت مراقبت است و با خون راهبه ای که در آفریقا آلوده به همین ویروس شده بود، در حال درمان است.»


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311