Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sistan baluchestan sepah bus attack

در یک حمله انتحاری به اتوبوس حامل نیروهای مرزبانی سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان تعدادی کشته و زخمی شده‌اند.
قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای گفته است که این حمله...

انتحاری با استفاده از یک خودرو "مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه "صورت گرفته است.
سپاه پاسداران عاملان این حمله را "تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار" معرفی کرده است.
سپاه تعداد کشته‌شدگان این انفجار را اعلام نکرده اما خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک "مقام آگاه" گزارش داده است که در این حمله حدود بیست نفر کشته و بیست نفر دیگر زخمی شده‌اند.
خبرگزاری فارس تعداد کشته‌ها را حدود سی نفر اعلام کرده است.
بنا بر گزارش‌ها این حمله انتحاری در محدوده چانعلی در جاده خاش-زاهدان در جنوب شرق ایران رخ داده است.
گروه جیش‌العدل که ایران آن را "گروهی تروریستی" می‌داند، در بیانیه‌ای در کانال تلگرام خود مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و گفته تمام سرنشینان اتوبوس کشته شده‌اند.
استان سیستان و بلوچستان یکی از ناامن ترین مناطق مرزی ایران است. آمیخته بودن جمعیت شیعه و سنی، فعالیت گروه‌های مسلح بلوچ، مرز طولانی با پاکستان، قاچاق سودآور مواد مخدر، تبعیض گسترده و نارضایتی اهالی از مسئولان محلی و حکومت مرکزی و دسترسی آسان به سلاح از عواملی معرفی شده‌اند که در تضعیف امنیت این استان موثرند.
رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه، گفته است کشته شدن همه سرنشینان اتوبوس "قطعی نیست" و هنوز امکان اعلام شمار دقیق قربانیان حمله وجود ندارد.
تسنیم به نقل از یک مقام محلی سپاه از انتقال شماری از زخمی‌های حمله به زاهدان خبر داده است.
به گزارش فارس احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان "سه روز عزای عمومی" در این استان اعلام کرده است.
مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی‌های زاهدان هم حمله را محکوم کرده و گفته است: "بدون شک بیش از هر کسی، مردم سیستان‌وبلوچستان از چنین حوادثی آسیب می‌بینند، مردمی که خواهان امنیت و صلح در سایۀ آزادی و توسعه فراگیر هستند."
دادستان زاهدان هم گفته است: "نیرو‌های انتظامی و امنیتی در تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این حمله انتحاری هستند."
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، گفته است همزمانی این حمله با نشست ورشو "تصادفی نیست."

منبع: BBC Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311