Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Reza Khandan Farhad Misami

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده می گوید: «مقابله با تروریسم شیعی که از تهران می‌آید، در محورهای جنگ آمریکا علیه ترور است.»
وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه متن گفتگوی مایک پمپئو با خبرنگار...

شبکه رسانه‌ای «سینکلیر» را که روز جمعه ۲۸ دی ماه انجام شد، منتشر کرد. بخشی از این گفتگو به ایران اختصاص دارد.
آقای پمپئو در پاسخ به این پرسش که چه تغییری از ایران انتظار دارد گفت: «حاکمیت ایران به فکر انقلابی‌گری دینی و کمپین‌های انتحاری در سرتاسر منطقه است و حتی در اروپا هم انجام می‌شود. در تمامی منطقه فعالیت‌های تروریستی را مورد حمایت قرار می‌دهند؛ شبه‌نظامیان شیعه در عراق، حوثی‌ها در یمن یا حزب‌الله در لبنان و سوریه. این‌ خطر‌ها همه جدی هستند.»
وزیر خارجه آمریکا گفت: «خواست ما از جمهوری اسلامی ایران خیلی ساده است: سلاح اتمی نساز، به برنامه هسته‌ای خود ادامه نده، کمپین‌های ترور را پایان بده، تلاش‌ها برای عملیات انتحاری و کشتار را متوقف کن، مانند یک کشور نرمال عمل کن و بعد می‌توانی در کشور خود طوری زندگی کنی که مردم ایران - که هم باهوش و هم باتوانایی‌های زیاد هستند و چیزی متفاوت از وضعیت فعلی می‌خواهند بتوانند زندگی کنند. این‌ها، همه ما را به سمت درستی می‌برد.»
وی افزود: «چیزی که از ایران می‌خواهیم، این است که کشوری بشود که رفتاری نرمال داشته باشد.»
وکیل آقای خندان پیشتر اتهامات او را "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام" و "ترویج و اشاعه بدحجابی" اعلام کرده بود.
فرهاد میثمی، کنش‌گران اجتماعی برجسته و فعالان مدنی در ایران است که مرداد ماه پذشته در تهران بازداشت شد.
فرهاد میثمی پزشک و مدیر مسئول انتشارات آینده‌سازان بوده است.
محمد مقیمی وکیل مدافع آقایان خندان و میثمی روز سه‌شنبه (۲۲ ژانویه - دوم بهمن) به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته: شنبه "حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در خصوص اتهامات رضا خندان و فرهاد میثمی به او ابلاغ شده است هر چند این احکام قطعی نیست و قابل پیگیری در دادگاه تجدیدنظر است. .
این وکیل دادگستری به ایرنا گفته: "هر یک از موکلانم به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به پنج سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یکسال حبس محکوم شدند... دادگاه همچنین آنها را به مدت دو سال از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها، مطبوعات و خروج از کشور محروم کرده است".

منبع : BBC Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311