Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Amnesty international

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام سه کودک مجرمی شد که در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند.
به گفته این نهاد حقوق بشری، محمد کلهر به...

اتهام قتل معلم مدرسه در سن ۱۵ سالگی، برزان نصرالله‌زاده به اتهام محاربه در سن ۱۷ سالگی، و شایان سعیدپور به اتهام قتل در حین نزاع در سن ۱۷ سالگی به اعدام محکوم شده‌اند.
صالح حجازی، معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل، گفت: «قوانین بین‌المللی حقوق بشر استفاده از مجازات اعدام را برای افرادی که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند، مطلقا ممنوع کرده است.»
وی افزود: «اعدام در همه شرایط مجازاتی ظالمانه، غیرانسانی، و تحقیرکننده است؛ اما هنگامی که برای مجازات کودکانی که در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند به کار می‌رود، هولناک‌تر نیز می‌شود.»
عفو بین‌الملل پرونده نود مورد از افرادی را که در زمان وقوع جرم زیر ۱۸ سال سن داشته‌اند و اکنون در ایران در صف اعدام هستند را مستند کرده است. هر چند که تعداد واقعی بیش‌تر است.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311