Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Iran army force killed 4 people

یک سرباز در میدان تیر پادگان آموزشی کهریزک تهران به روی همقطاران خود آتش گشود و باعث کشته و مجروح شدن چند نفر شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی پایگاه هوایی شهید لشگری (مهرآباد، تهران)، این تیراندازی...

که امروز یکشنبه ۱۵ مرداد رخ داده، چهار کشته و هشت مجروح به جا گذاشته است. یکی از مجروحان حادثه، پایور (کادر ثابت-غیر وظیفه) بوده است.
در بیانیه کوتاه روابط عمومی پایگاه هوایی شهید لشگری گفته شده که مجروحان این حادثه "سریعا به منظور مداوا به نزدیکترین مرکز درمانی اعزام شدند و علت این حادثه توسط تیم ویژه بازرسی در دست بررسی است."
در این بیانیه همچنین آمده: "گفته می‌شود این اتفاق احتمالا به دلیل مشکلات روحی روانی سرباز ضارب و یا چرخش ناگهانی سلاح به وقوع پیوسته است."
هنوز جزئیات بیشتری درباره این تیراندازی اعلام نشده اما خبرگزاری مهر از عبدالله مینویی، مدیر داخلی بیمارستان شهدای هفتم تیر نقل کرده است که سرباز مهاجم و یک نفر دیگر قبل از رسیدن به بیمارستان جان باخته بودند: "ده سرباز زخمی به این بیمارستان منتقل شده بود که دو نفر جان خود را از دست داده و ۸ نفر به بیمارستان دیگری منتقل شدند."
پیشتر خبرگزاری مهر گزارش کرده بود که دو سرباز و یک سرگرد در بین کشته‌شدگان هستند و سرباز مهاجم کشته شده است
بیست روز پیش در حادثه‌ای مشابه، یک سرباز وظیفه در پادگان آبیک در استان قزوین هم خدمتی‌های خود را به رگبار بست، سه نفر را کشت و هشت نفر را زخمی کرد.
سرباز ضارب در آن حادثه پس از تیراندازی اقدام به خودزنی کرد و وضعیت او وخیم گزارش شد.
روابط عمومی ارتش ابتدا دلیل آن اتفاق را "سهل‌انگاری" و بعد "جنون آنی (سایکوز گذرا)" اعلام کرد.
براساس برخی گزارش‌ها حمله سرباز پادگان آبیک پس از آن اتفاق افتاد که درخواست مهاجم برای انتقال به زادگاهش رد شده بود.
سال پیش نیز یک سرباز وظیفه کانون اصلاح و تربیت در یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد، سه نفر را به رگبار بست و بعد خود را کشت.
بر اساس تحقیقاتی که در ایران انجام شده، حمایت اجتماعی و وضعیت خانوادگی، سوء مصرف مواد، سابقه بیماری‌های روان (بخصوص افسردگی) از عوامل تعیین کننده بیماری‌های روان یا خودکشی در نیروهای وظیفه ایران است.
خودکشی یا خودزنی در نیروهای وظیفه ایران بیشتر در افراد جوانتر (بخصوص زیر ۲۳ سال)، کسانی که تحصیلات کمی دارند (مثلا در حد راهنمایی) و افراد مجرد دیده می‌شود.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311