Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

shariati and moghadam evin prison

علی شریعتی و مجید مقدم دو زندانی سیاسی که پیش از این در جریان اعتراضات مردمی موسوم به «جنبش سبز» دستگیر شده بودند، برای ادامه محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند.

به گزارش وبسایت کلمه، مجید مقدم از بازماندگان بازداشتگاه کهریزک،صبح روز سه شنبه ۱۱ آبان برای اجرای ادامه حکم حبس سه ساله خود، به زندان اوین مراجعه کرد.

آقای مقدم در آذر ماه ۱۳۹۳ از سوی سپاه پاسداران بازداشت شد و پس از تحمل هشت ماه بازداشت، با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آ زاد شد. او در دادگاه بدوی به ۶ سال زندان محکوم شد اما این حکم در دادگاه تجدید نظر به سه سال حبس تعزیری کاهش یافت.
مجید مقدم از جمله شاکیان سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران است که دستور انتقال بازداشت شدگان به کهریزک را صادر کرد و چند تن از بازداشت شدگان زیر شکنجه‌های شدید جان خود را از دست دادند.

به گزارش کلمه، مصاحبه با رسانه‌های خارج از ایران درباره کهریزک یکی از اتهام‌های پرونده مجید مقدم است.
یک روز پیشتر نیز علی شریعتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب «در حال انجام کار اداری در شهرداری» بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
آقای شریعتی در بهمن ۱۳۹۳ بازداشت و هفت ماه بعد به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدید نظر به پنج سال حبس کاهش پیدا کرد.
او همچنین در پرونده دیگری که مربوط به بازداشت او در سال ۱۳۸۹ بود به یک سال حبس محکوم شده بود.
علی شریعتی از اردیبهشت ماه امسال در مرخصی بود که بدون اطلاع قبلی بازداشت و به زندان منتقل شد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311