Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Soccer Iran vs China 2019

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی سه بر صفر مقابل چین به نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا رسید و باید با ژاپن بازی کند.
ایران این مسابقه را با ترکیب علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، میلاد محمدی،...

محمدحسین کنعانی‌زادگان، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون آغاز کرد.
ایران نسبت به بازی مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل عمان دو تغییر در ترکیبش داشت. وحید امیری به علت دریافت اخطار در آن بازی محروم بود و نمی‌توانست مقابل چین بازی کند و مجید حسینی هم با تشخیص کارلوس کی‌روش روی نیمکت نشست.
چین گرچه در ابتدای بازی توانست یک خطر جدی روی دروازه ایران به وجود آورد، اما این ایران بود که گل اول را وارد دروازه حریف کرد.
سماجت سردار آزمون و توپی که از مدافع چین گرفت با پاس به مهدی طارمی همراه شد تا این بازیکن در دقیقه ۱۸ دروازه چین را باز کند.
سردار آزمون که بهترین بازیکن ایران در نیمه اول بود در دقیقه ۳۱ دروازه چین را باز کرد و بازی در این نیمه با نتیجه دو بر صفر به نفع ایران تمام شد.
ایران در نیمه دوم سعی در کنترل بازی داشت. کی‌روش سه تعویض در نیمه دوم داشت. سامان قدوس در دقیقه ۶۷ بجای علیرضا جهانبخش، روزبه چشمی در دقیقه ۷۶ بجای اشکان دژاگه و کریم انصاری‌فرد در دقیقه ۸۶ بجای سردار آزمون به زمین آمدند.
در حالی که به نظر می‌رسید بازی با دو گل تمام می‌شود، کریم انصاری‌فرد، مهاجم باشگاه ناتینگهام فارست انگلیس توانست گل سوم بازی را در دقیقه ۹۱ وارد دروازه چین کند.
ایران به این ترتیب با پیروزی مقابل چین حریف ژاپن در دیدار نیمه ‌نهایی شد. ژاپن امروز در نخستین بازی مرحله یک‌چهارم نهایی یک بر صفر ویتنام را شکست داد. ایران دوشنبه ۲۸ ژانویه در ورزشگاه ه هزاعن زاید ابوظبی باید با ژاپن بازی کند. ایران آخرین بار در جام ملت‌های ۲۰۰۴ به نیمه‌نهایی جام ملت‌ها رسیده بود.

منبع: BBC Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311