Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

warsaw conference 2019 peace

کنفرانس «ترویج صلح و امنیت در خاورمیانه» در ورشو پایتخت لهستان آغاز به کار کرد.
قرار است در این کنفرانس، که چهارشنبه شب ۲۴ بهمن آغاز شد، راه های برقرار صلح و امنیت پایدار...

در خاورمیانه بررسی شود.
در این کنفرانس علاوه بر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، مایک پنس، معاون پرزیدنت ترامپ نیز شرکت کرده است.
آقای پنس روز چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری لهستان، از او به خاطر میزبانی اولین نشست در سطح وزرا برای ترویج آینده صلح و امنیت در خاورمیانه سپاسگزاری کرد.
مایک پنس گفت: «آقای رئیس جمهور، می خواهم حامل پیام قدردانی پرزیدنت ترامپ و مردم آمریکا از این اقدام شما باشم. تمایل شما برای برگزاری نشست تاریخی نشانگر تعهد شما به ارزشها و اصول است.»
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نیز روز سه شنبه اهداف کنفرانس ورشو را دستیابی به صلح در خاورمیانه و برطرف کردن سالها مناقشه در آن منطقه عنوان کرد.
آقای پمپئو در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود درباره خواسته‌های جامعه جهانی از کنفرانس بین المللی ورشو گفت که خواسته‌های این کنفرانس بسیار ساده است و شرکت کنندگان در پی کامیابی مردم خاورمیانه هستند.
او گفت: «ما درباره نقشه صلح خاورمیانه و تهدیدات ناشی از تروریسم و راههای مقابله با آن و درباره تعامل بین کشورها در آن منطقه صحبت خواهیم کرد. شصت کشور و چهار وزیر خارجه شرکت خواهند کرد . ائتلاف جهانی خواهد بود که امیدواریم به اهداف مهمش که برطرف کردن سالها مناقشه در خاورمیانه است، برسد.»
وزیر خارجه آمریکا پیشتر نیز اعلام کرده بود که یکی از اهداف مهم برگزاری نشست، بررسی راه‌های مقابله با اقدامات ایران در منطقه خاورمیانه، اعم از برنامه موشکی، دخالت‌های تهران در کشورهای عرب و تامین مالی تروریسم در جهان است.
کنفرانس ورشو با عنوان «آینده صلح و امنیت در خاورمیانه» با میزبانی مشترک آمریکا و لهستان در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن برگزار می شود.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا در روزهای گذشته اعلام کرد که برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران، هم در نشست لهستان حضور خواهد داشت و در همین زمینه گفت، «وقتی درباره مسائل مربوط به صلح و امنیت خاورمیانه گفت‌وگو می‌کنیم، مشخصا ایران یک موضوع کلیدی است.»
به گفته این مقام، در این کنفرانس درباره نفوذ ایران در خاورمیانه، و این که چگونه می‌توان ایران را به مسیری که بیش از گذشته کمک‌کننده باشد قرار داد و چطور می‌توان برخی رفتار بدخواهانه آن را در منطقه مهار کرد، صحبت خواهد شد.

منبع: VOA Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311