Wednesday 23 June 2021 / چهارشنبه 2 تير 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Pompeo communicate North Korea

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به دیداری که قرار است هفته آینده در هانوی پایتخت ویتنام برگزار شود، گفت:‌« هفته آینده دو رهبر آمریکا و کره شمالی دیدار می‌کنند و من امیدوارم قدمی تاریخی برداشته شود.»...


وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه دوم اسفند و در گفت‌وگو با برنامه خبری صبحگاهی «تودی شو» و در پاسخ به پرسشی در مورد دستاوردهای فعلی این مذاکرات گفت: «بیش از یک سال است که کره شمالی دیگر هیچ‌گونه آزمایش تسلیحاتی نداشته و این خبر خوبی است چرا که این وضعیت بهتر از زمانی است که دولت پرزیدنت ترامپ کارش را شروع کرد. ولی همان‌طور که پرزیدنت دیروز گفت، این مذاکرات طولانی و دشواری است.»
آقای پمپئو افزود: «ما سخت مشغول مذاکره هستیم. حتی همین امروز تیمی از طرف ما در ویتنام مشغول مذاکره برای انجام دیدار هفته آینده در هانوی است ولی من خیلی امیدوار هستم. من امیدوارم که کیم جونگ اون به وعده‌هایی که در سنگاپور داده، عمل خواهد کند.»
وزیر خارجه ایالات متحده تاکید کرد دسترسی به شبه جزیره عاری از سلاح اتمی، هدف اول این مذاکرات است.
آقای پمپئو افزود:‌ «این هدفی است که به نمایندگی از مردم ایالات متحده به دنبال آن هستیم. برای حفظ امنیت مردم آمریکا، باید خطر ناشی از کره شمالی مسلح به سلاح اتمی را کاهش دهیم و بعد به ازای آن در شبه جزیره کره برای صلح و امنیت و آینده بهتر مردم کره شمالی تلاش کنیم.»
وزیر خارجه آمریکا گفت: «هدف این مذاکرات از اول هم این بود که خلع سلاح به شکلی که قابل راستی‌آزمایی کامل باشد اجرا شود، و آینده‌ای روشن برای مردم کره شمالی ساخته شود. من وارد جزئیات که چه چیزهایی در جریان مذاکرات مورد بده و بستان قرار می‌گیرد نمی‌شوم، ولی به مردم آمریکا اطمینان می‌دهم ما تحریم‌های سختی علیه کره شمالی اعمال کرده‌ایم و تا وقتی که اطمینان پیدا نکردیم که احتمال خطر پایین آمده، به هیچ وجه فشار خود را کم نخواهیم کرد.»

منبع: VOA Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311